piątek, 14 marca 2014

Wiosennie na początek (zdjęcia)Na przekór pesymistycznym prognozom pogody na drugą połowę marca, warto wpuścić nieco wiosny w wirtualną przestrzeń. Nie trzeba topić Marzanny by przekonać się, że wiosna już jest. Może jeszcze trochę nieśmiała, daleka od eksplozji zieleni, ale jednak. Jak co roku rozgościła się najpierw w gościnnym dla niej rezerwacie Bukowa Góra koło Dobromierza w Świętokrzyskiem.
Południowe stoki Buczyny (334 m n.p.m) zaroiły się w ostatnim czasie od uroczych, wczesnowiosennych przylaszczek. Miejscami, naprawdę zrobiło się już niebiesko. Cieszy oczy widok śmiałej natury, która nic sobie nie robi z pesymistycznych prognoz. I całe szczęście.

Warto wybrać się na choć krótki spacer szlakiem przez Murawy Dobromierskie do Bukowej Góry i odetchnąć świeżym powietrzem. My, jak co roku już to zrobiliśmy i niniejszym zachęcamy.

Do rezerwatu najprościej dojechać drogą wojewódzką 742 Przedbórz – Włoszczowa. W Dobromierzu skręcamy na Góry Mokre. Nieopodal znaku „Murawy Dobromierskie” idziemy polną ścieżką na północ. Po kilu minutach bez trudu zauważycie garb porośniętej bukami Buczyny.  Współrzędnych przylaszczek podawać nie muszę. Na pewno je znajdziecie. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz